Stargardzki Automobilklub – już w najbliższą niedzielę, tj. 26 lipca br. zaprasza na XIII Festyn Św. Krzysztofa. Impreza ma charakter motoryzacyjny -  z atrakcjami dla całej rodziny.

Jedną z głównych atrakcji imprezy są wyścigi na 1/4 mili, gdzie dopuszczone są nie tylko auta osobowe i motocykle, ale również ciężarówki i inne pojazdy napędzane silnikiem spalinowym. Nieodłącznym punktem każdej edycji festynu jest polowa msza św. wraz z poświęceniem pojazdów. Powiat Stargardzki od lat wspiera organizację Festynu, a w roku bieżącym - wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie - prowadziliśmy kampanię edukacyjną pn.: „Bezpiecznie z Radiem Stargard”. Ogłoszony został Konkurs, sprawdzający, utrwalający wiedzę użytkowników ruchu nt. bezpiecznych zachowań na drodze. Nagrodę Główną Konkursu: voucher, uprawniający do darmowego szkolenia w doskonaleniu techniki jazdy (szkolenie prowadzone będzie przez kierowcę rajdowego Mariusza Podkalickiego) – Zwycięzca Konkursu otrzyma właśnie podczas Festynu Św. Krzysztofa.
Program Festynu:
 9:00 – 12:00 – zapisy na 1/4 mili BMW Klub Szczecin
10:00 – oficjalne otwarcie XIII Festynu św. Krzysztofa
10:00 -18:00 – stoiska na pasie głównym
- 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana
- Sekcja Pojazdów Zabytkowych Automobilklub Stargardzki
- Bmw Klub Szczecin
- Sekcja Rajdowa Automobilklub Stargardzki – MINI OES 2015
- Symulator zderzenia oraz alkogogle
- Miasteczko rowerowe
- Konkursy i zabawy dla dzieci
10:00 – 16:30 – 4 MINI OES
11:00 – pokazy ratownictwa
13:00 – wyjazd parady do Stargardu
13:00 – 14:00 Pokaz jazdy samochodem z trolejami
14:00 – Msza św. , święcenie pojazdów
15:00 – Finał konkursu BRD Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – wręczenie nagrody
17:30 – rozdanie nagród 1/4 mili BMW Klub Szczecin , 4 MINI OES / „scena główna”
18:00 – zakończenie festynu.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.