Za nami kolejna odsłona Festynu św. Krzysztofa. Impreza odbyła się 26 lipca na terenie dawnego lotniska w Stargardzie. Wzięli w niej udział nie tylko miłośnicy motoryzacji, ale również całe rodziny z dziećmi, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji.

Kierowcy mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach, m.in. w wyścigu na ¼ mili dla samochodów osobowych, motocykli, ciężarówek i innych pojazdów napędzanych silnikiem spalinowym, czy też podczas 4 MINI OES. Podczas festynu można było obejrzeć zabytkowe pojazdy i odwiedzić stoiska: sekcji pojazdów zabytkowych i sekcji rajdowej Automobilklubu Stargardzkiego oraz BMW Klub Szczecin. Był też pokaz ratownictwa, miasteczko rowerowe i konkursy oraz zabawy dla najmłodszych. Odprawiona została również polowa msza święta.

Powiat Stargardzki od lat wspiera organizację Festynu św. Krzysztofa. W tym roku wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie prowadziliśmy kampanię edukacyjną pn.  „Bezpiecznie z Radiem Stargard”. Ogłoszony został konkurs wiedzy na temat bezpiecznych zachowań na drodze. Nagrodę główną – voucher uprawniający do darmowego szkolenia doskonalenia techniki jazdy prowadzonego przez kierowcę rajdowego Mariusza Podkalickiego wręczono właśnie podczas festynu. Zaproszenie na takie szkolenie trafiło do Pani Iwony Kostkiewicz, która najlepiej poradziła sobie z pytaniami konkursowymi.

Głównym organizatorem Festynu św. Krzysztofa był Automobilklub Stargardzki.

Fot. Tadeusz Surma