Posłowie sejmowej Komisji Obrony Narodowej 3 sierpnia odwiedzili Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Spotkali się m.in. z przedstawicielami władz samorządowych z województwa zachodniopomorskiego, z którymi rozmawiali o współpracy z Siłami Zbrojnymi. Powiat Stargardzki reprezentował Starosta Ireneusz Rogowski.

Członkowie komisji przyjechali do CSWL Drawsko w towarzystwie Wiceministra Obrony Narodowej Czesława Mroczka, Zastępcy Dowódcy Generalnego RSZ gen. dyw. Jerzego Michałowskiego i Inspektora Szkolenia gen. bryg. Andrzeja Danielewskiego. Spotkali się z samorządowcami, aby zapoznać się problematyką współpracy na linii samorządy-wojsko. Posłowie sejmowej Komisji Obrony Narodowej wymienili się z przedstawicielami lokalnych społeczności poglądami na temat funkcjonowania największego poligonu w naszej części Europy, a także korzyści oraz utrudnień, jakie płyną z jego działalności dla środowiska cywilnego.

Źródło: www.dgrsz.mon.gov.pl

Fot. UM Kalisz Pomorski