Głównej zawartości

7 sierpnia rozpoczęło się 42. Ińskie Lato Filmowe. W kinie Morena przybyłych gości przywitali: Burmistrz Ińska Jacek Liwak, Prezes Stowarzyszenia Ińskie Lato Filmowe Adam  Bortnik i Dyrektor Artystyczny ILF Przemysław Lewandowski.

Na początek organizatorzy „zaserwowali” trzy polskie filmy młodych twórców: „To byłoby coś pięknego” w reż. Anny Morawiec, „Dzień babci” w reż. Miłosza Sakowskiego oraz „Koniec świata” w reż. Moniki Pawluczuk. Po projekcji filmów odbyło się spotkanie z reżyserką Moniką Pawluczuk i aktorem Mateuszem Nędzą. W piątek można było obejrzeć również film „Dzień dobry, kocham Cię” – projekcja odbyła się na świeżym powietrzu w ramach „Kina w plenerze”.

Ińskie Lato Filmowe potrwa do 16 sierpnia. Projekcje najnowszych polskich i zagranicznych filmów odbywają się każdego dnia. W takcie ILF organizowane są również warsztaty dla dzieci,  kino plenerowe, koncerty w Klubie Festiwalowym, a przede wszystkim spotkania z twórcami: znanymi i cenionymi polskimi aktorami i reżyserami.

Serdecznie zapraszamy!
Szczegółowy harmonogram na: ilf.org.pl


Fot. Ośrodek Kultury w Ińsku