12 sierpnia w siedzibie Stargardzkiego Stowarzyszenia Chorych na SM, w Domu Kultury Kolejarza, odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano nowy nabytek – sprzęt rehabilitacyjny.

Stowarzyszenie ma teraz do dyspozycji aparat do masażu uciskowego BTL6000 Lymphastim. Jego elementy zostały wręczone organizacji z okazji Światowego Dnia Inwalidów i Ludzi Niepełnosprawnych. Powiat Stargardzki przekazał mankiety do kończyn górnych i dolnych, które umożliwiają teraz prowadzenie stałej rehabilitacji członków stowarzyszenia chorujących na stwardnienie rozsiane. O tym, jak dzięki temu znacząco podniesie się komfort funkcjonowania w codziennym życiu, rozmawiano podczas środowego spotkania. Wzięli w nim udział przedstawiciele miejskiego i powiatowego samorządu.