Głównej zawartości

Zapraszamy do udziału w uroczystościach z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ Solidarność. W Stargardzie zaplanowano m.in. uroczystą Mszę Świętą, wystawy, panel dyskusyjny, a także konkurs plastyczny „NSZZ Solidarność – to już 35 lat” skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej. 

Od 17 sierpnia do 20 września w Parku Bolesława Chrobrego będzie można oglądać plenerową wystawę „35 lat NSZZ Solidarność”. 29 sierpnia o godz. 18.30 w kościele św. Jana odprawiona zostanie rocznicowa Msza Święta. Główna uroczystość odbędzie się natomiast 30 sierpnia o godz. 12.00 pod bramą stoczni w Szczecinie.

NSZZ Solidarność w Stargardzie Szczecińskim ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „NSZZ Solidarność – to już 35 lat”. Zadanie konkursowe to przygotowanie plakatu – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz wykonanie prezentacji multimedialnej – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Prace należy dostarczyć do 24 września br. do biura stargardzkiego oddziału NSZZ Solidarność przy ul. Kramarskiej 2. Patronatami konkursu są: Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego, Starosta Stargardzki oraz Prezydent Miasta Stargard Szczeciński.

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 9 października. Towarzyszyć mu będzie projekcja filmu „Popiełuszko” i panel dyskusyjny. Prace konkursowe znajdą się także na październikowej wystawie w holu starostwa.