Szeregi stargardzkich mundurowych od połowy sierpnia zasilają młodzi funkcjonariusze, którzy pod okiem  starszych policjantów, zdobywają doświadczenie zawodowe. To z kolei, przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Organizacja większej ilości patroli możliwa jest dzięki sfinansowaniu turnusu przez Powiat Stargardzki, Miasto Stargard oraz gminy.

Od 17 sierpnia aż do 8 października 2015 roku  na terenie podległym stargardzkiej komendzie każdego dnia służbę pełni dodatkowych 48 funkcjonariuszy. Jest to dla nich adaptacja zawodowa. Młodzi policjanci dotychczas przeszli pozytywnie procedurę kwalifikacyjną umożliwiającą pracę w zawodzie. Ukończyli kurs podstawowy zakończony egzaminem i mają za sobą kilka tygodni pracy w macierzystych jednostkach.

Jednym z ich podstawowych zadań jest ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. W tym celu patrole piesze pojawią się w rejonie parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych, a także osiedli mieszkaniowych. Jednak niejednokrotnie adepci zatrzymują również sprawców poważnych przestępstw kryminalnych - informuje podkom. Łukasz Famulski

Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji z jednostkami samorządowymi takie turnusy odbywają się regularnie. Korzyść z ich organizacji jest obopólna. Dla młodych adeptów policji to doskonała okazja, aby oprócz nabytej w szkole wiedzy teoretycznej, móc w praktyce sprawdzić, jak wygląda praca w prewencji i wielu rzeczy nauczyć się od bardziej doświadczonych kolegów. Stargardzka komenda zyskuje natomiast kadrowe wsparcie. Dodatkowe patrole łącznie przeprowadzą niemal dwa tysiące służb.