W dniu 30 sierpnia br. na Jeziorze Białym w Kiczarowie odbył się II Memoriał im. Jana Tartanusa. Imprezę - pod honorowym patronatem Starosty Stargardzkiego  Ireneusza Rogowskiego - zorganizowało, wspólnie ze Stargardzkim Towarzystwem Wędkarskim, Koło Nr 45 Kolejarz Stargard.

W zawodach wzięli udział sympatycy sportów spławikowych – amatorzy oraz zawodowcy. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach. W kategorii juniorów rywalizowało 6 osób, a w starszej kategorii - seniorów, aż 41 osób.

Zwycięzcy w kategorii Juniorów:
1. Adam Belka – 960 pkt.
2. Eryk Marciniak – 530 pkt.
3. Kuba Kaczmarkiewicz – 480 pkt.

Zwycięzcy w kategorii Seniorów:
1. Marcin Wąchalski – 5720 pkt.
2. Emil Hołubowski – 4120 pkt.
3. Ryszard Matyjaszczyk – 3430 pkt.

Laureaci otrzymali z rąk Wicestarosty - Pani Iwony Wiśniewskiej puchary oraz upominki, a Prezes Koła Kolejarz - Pan Zbigniew Kowalczyk wręczył zasłużonym dla Koła, pamiątkowe odznaczenia z okazji 65. Rocznicy Powstania Polskiego Związku Wędkarskiego - przypadającej w tym roku.

Tekst i zdjęcia: Mariusz Halczuk