Głównej zawartości

Zbliżają się Europejskie Dni Dziedzictwa, a wraz z nimi dwa objazdy zabytkoznawcze dla mieszkańców, organizowane przez Powiat Stargardzki. W tym roku – zgodnie z hasłem przewodnim ogólnopolskich obchodów – będziemy podążać śladami utraconego dziedzictwa.

Pierwszy z objazdów odbędzie się 26 września. W planie jest odwiedzenie sześciu miejscowości: Dzwonowa, Bobrowników, Chociwla, Szadzka, Odargowa i Marianowa. Podczas zwiedzania będzie można wysłuchać wykładu o zabytkach, które zostały w jakiś sposób utracone, rozproszone bądź zrabowane. Miejsca na trasie przejazdu kryją wiele ciekawych historii. A opowie o nich przewodnik wycieczki – historyk sztuki, dr Janina Kochanowska.

Objazd 3 października będzie prowadził śladami dziedzictwa utraconego – ocalonego. Na mapie przejazdu znajdzie się kościół i lapidarium w Grabowie, lapidarium w Kicku, kościół, pomnik z I wojny światowej i gołębnik w Małkocinie, kościół w Klępinie i most kolejowy Lubowo-Żarowo. W roli przewodnika: Andrzej Bierca z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie.

UWAGA – ZAPISY!

Zapisy na objazdy będą prowadzone telefonicznie: 91 48 04 913 lub 91 48 04 924:
- na objazd 26 września - w dniach 21-22.09
- na objazd 3 października – w dniach 28-29.09

Rozpoczęcie objazdów o godz. 10:00, powrót planowany ok. godz. 15:00. Zbiórka: na parkingu przy budynku Starostwa Powiatowego w Stargardzie (ul. Skarbowa).

Liczba miejsc ograniczona – o zapisaniu na listę decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w objazdach jest bezpłatny.