Głównej zawartości

Już w najbliższy piątek 11 września rozpoczynają się Targi Rolne AGRO POMERANIA 2015 w Barzkowicach. Z bogatej oferty wystawców będzie można skorzystać przez cały weekend. Targom towarzyszyć będzie wiele atrakcji – m.in. występy kapel ludowych, prezentacja rękodzieła, zawody sportowe. Na targowych alejkach kusić będą zapachy swojskiego chleba i innych lokalnych, tradycyjnych specjałów.

Sztandarową atrakcją targów są wystawy i pokazy zwierząt. Na specjalnie przygotowanych ringach prezentowane będą zwierzęta w ramach XIII wystawy bydła mlecznego oraz III regionalnej wystawy bydła mięsnego. W sobotę i niedzielę Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zaprasza wszystkich do odwiedzenia XII zachodniopomorskiej wystawy koni hodowlanych, w niedzielę zaś do obejrzenia XXI zawodów jeździeckich w skokach. Nie zabraknie również wystawy ptaków hodowlanych i ozdobnych oraz królików. Dopełnieniem corocznych targów będą obchody święta plonów, czyli dożynek.

W piątek odbędą się zawody sportowe – biegi przełajowe, w których udział bierze młodzież i dzieci. Stałą atrakcją jest również polowy pokaz pracy sprzętu rolniczego oraz przegląd kapel ludowych.

Wśród wystawców będą m.in. stoiska producentów i dystrybutorów maszyn rolniczych, nawozów, pasz, firm hodowlanych, a także stoiska z branży budowlanej, energii odnawialnej, salony samochodowe, a także oferujące produkty regionalne.

Patronat nad Targami Rolnymi AGRO POMERANIA objął Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.