Głównej zawartości

Pięć przejść dla pieszych w powiecie stargardzkim ma szansę zostać wyposażonych w elementy poprawiające bezpieczeństwo. Wszystko w rękach internautów! Wystarczy wejść na stronę www.stopwariatom.pl, a następnie oddać głos na wskazane miejsca, które Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie zgłosił do konkursu „Aktywne przejścia dla pieszych” Fundacji PZU.

Przejścia z powiatu stargardzkiego, na które można zagłosować znajdują się: na ul. Ceglanej i Pierwszej Brygady w Stargardzie, a także w Starzycach, Klępinie i Reptowie.

Konkurs podzielony jest na cztery etapy. W każdym tygodniu wyłonionych zostanie 5 zwycięskich lokalizacji. Jedną z nich będzie ta, która otrzyma największą liczbę głosów od internautów. Wyboru czterech pozostałych dokona komisja konkursowa. W sumie, w ramach kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym” zmodernizowanych zostanie 20 przejść dla pieszych.

Aby oddać głos, należy wejść na stronę www.stopwariatom.pl i wyszukać miejscowość. Na stronie znajduje się także ranking, w którym na bieżąco aktualizowana jest liczba zebranych głosów. Głosowanie potrwa do 28 września.

Wskazane w konkursie przejścia zostaną wyposażone w specjalne oświetlenie, które zapala się, gdy pieszy zbliża się do pasów, maty antypoślizgowe skracające drogę hamowania oraz system stale święcących „kocich oczek”. Zwycięskie lokalizacje będą ogłoszone na stronie www.stopwariatom.pl.

Konkurs na „Aktywne przejścia dla pieszych” jest elementem kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Patronat nad nim objęły Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Miast Polskich.