20 września zapraszamy na XIII edycję Jarmarku Jesiennego Wsi Zachodniopomorskiej „Złota Dynia”. Organizatorami przedsięwzięcia są: Gmina Kobylanka, Koło Gospodyń Wiejskich Zieleniewo-Morzyczyn oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Podczas jarmarku będzie można podziwiać różne odmiany dyni, skosztować ekologicznych produktów spożywczych, a także obejrzeć rękodzieło ludowe i artystyczne. A to wszystko przy oprawie muzycznej stworzonej przez zespoły ludowe, a także zespół Grand Band.

Nie zabraknie również konkursów na: największą dynię, najsmaczniejsze pierogi i pierożki z dyni, a także najciekawszy okaz ogrodowy. W tym ostatnim udział może wziąć każdy, kto w dniu jarmarku dostarczy okaz na scenę amfiteatru w Morzyczynie. Właściciele trzech najciekawszych otrzymają nagrody Starosty Stargardzkiego.