„Plac edukacyjny – Przystanek Bielkowo” można podziwiać już w całej okazałości. Tablice przedstawiające historię ludzi przesiedlonych po II wojnie światowej z miejscowości Sąsiadowice koło Lwowa do Bielkowa stanęły na placu przed kościołem w Bielkowie. Oficjalnie zaprezentowano je 12 września.

Podsumowania projektu, w ramach którego powstały tablice, dokonali: Grupa Nieformalna Przeszłość Teraźniejszość Przyszłość oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Bielkowie. „Plac edukacyjny – Przystanek Bielkowo” to przedsięwzięcie, które udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Wicestarosta Iwona Wiśniewska, Wójt Gminy Kobylanka Mirosław Przysiwek i Prezes OSP w Bielkowie Dariusz Zagrodzki. Z okazji zakończenia projektu w świetlicy wiejskiej zorganizowano poczęstunek, a dla młodzieży przygotowano konkurs na orientację w terenie.

Fot. OSP Bielkowo