Głównej zawartości

Wzruszenie, łzy szczęścia i niesamowite emocje towarzyszyły X Igrzyskom Lekkoatletycznym Osób Niepełnosprawnych. Impreza, która ma na celu aktywizację osób niepełnosprawnych została zorganizowana przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie i Towarzystwo Rozwoju Gminy Marianowo.

Igrzyska odbyły się 10 września na boisku sportowym przy WTZ w Dzwonowie. W zawodach wzięli udział podopieczni dziewięciu placówek dla osób niepełnosprawnych z województwa zachodniopomorskiego. Uroczystego otwarcia igrzysk dokonała Wicestarosta Iwona Wiśniewska. Na trybunach zasiedli m.in.: Wójt Gminy Marianowo Elżbieta Rink, Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Monika Rygiel oraz członkowie zarządu Towarzystwa Rozwoju Gminy Marianowo: Anna Leszczyńska, Jolanta Zygadło, Jan But, Marek Bujak.

Zawody odbyły się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Na początku drużyny zostały wprowadzone na płytę boiska. Wytypowano reprezentantów do niesienia flagi olimpijskiej. W trakcie wciągania flagi na maszt, został odegrany hymn olimpijski.

Po uroczystej części zawodów odbyły się pokazy sztuk walk mieszanych, a także występy artystyczne. O poczęstunek uczestników zadbała pracownia gospodarstwa domowego WTZ w Dzwonowie. Wraz z igrzyskami rozpoczął się również plener malarski pt. „Jesienne Krajobrazy”, w którym udział wzięło szesnastu plastyków. Jury wybrało najlepsze prace: Klaudii Flejterskiej, Agaty Sochackiej i Wojciecha Chełstowskiego.

Konkurencje sportowe rozpoczęły się o godzinie 11.00. Drużyny podzielono na grupy, które walczyły w konkurencjach: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal.

Na koniec igrzysk Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzwonowie otrzymał jubileuszowy Puchar Starosty Stargardzkiego z okazji 10. edycji Igrzysk Lekkoatletycznych Osób Niepełnosprawnych.

Wyniki zawodów:
I. Bieg na 60 metrów
Kobiety:
1. Renata Kaczmarska
2. Paulina Pilarska
3. Małgorzata Bukowińska
Mężczyźni:
1. Waldemar Wilczewski
2. Marcin Jędrzejczyk
3. Radosław Wierzbicki

II. Rzut piłeczką palantową
Kobiety:
1.Renata Kaczmarska
2. Paulina Pilarska
3. Małgorzata Bukowińska
Mężczyźni:
1. Artur Andruszkiewicz
2. Przemysław Gawlik
3. Marcin Łopyta

III. Skok w dal
Kobiety:
1. Olga Tabisz
2. Renata Kaczmarska
3. Kamila Kler
Mężczyźni:
1. Paweł Koszal
2. Waldemar Wilczewski
3. Artur Andruszkiewicz