Znamy laureatów konkursu fotograficznego „Chronione gatunki wokół nas”, ogłoszonego przez Powiat Stargardzki oraz Proeuropejskie Centrum Ekologiczne w ramach projektu ,,Bobrowa Polana – podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego”.

Udział w konkursie wzięło 29 osób, które łącznie nadesłały 68 prac. Komisję konkursową tworzyli: przewodniczący jury – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Jerzy Hernet, fotograf Tadeusz Surma oraz Wiceprezes Proeuropejskiego Centrum Ekologicznego Grzegorz Krzewiński.

Komisja wybrała 13 najciekawszych i najoryginalniejszych fotografii, które znajdą się w kalendarzu Powiatu Stargardzkiego na 2016 rok. Wręczenie nagród odbędzie się w najbliższą sobotę 19 września o godz. 13:00 na Bobrowej Polanie podczas happeningu ekologicznego.

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce – Tomasz Dobrzański - Jeż (zdjęcie główne)

II miejsce – Zuzanna Kowalska - Bociany

III miejsce – Krzysztof Milewicz - Gil