19 września w ramach projektu   „Bobrowa Polana - podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu stargardzkiego” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie odbył się kolejny happening ekologiczny pn. „Dzień Ekologii”. Impreza jak co roku zorganizowana została we współpracy Powiatu Stargardzkiego i Proeuropejskiego Centrum Ekologii.

Dla uczestników przewidziano szereg atrakcji: gry i zabawy terenowe z nagrodami, stolik „Małego Ekologa", zajęcia na leśnej ścieżce zdrowia, stanowisko strzelnicy paintballa oraz ognisko z kiełbaskami. Każdy, kto wziął udział w  charytatywnej zbiórce plastikowych nakrętek, otrzymywał od przedstawicieli Proeuropejskiego Centrum Ekologicznego roślinki w doniczkach.

Laureatom konkursu fotograficznego „Chronione gatunki wokół nas” Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Wicestarosta Iwona Wiśniewska wręczyli nagrody. Wszystkie wyróżnione prace znajdą się w kalendarzu Powiatu Stargardzkiego na 2016 rok.

Imprezie towarzyszył: leśny rajd na orientację, II Powiatowy Gwiaździsty Zjazd Rowerowy, którego organizatorem było Stargardzkie Porozumienie Rowerowe i Powiat Stargardzki, a także interaktywne pokazy drezynowe na odcinku wąskotorowym pomiędzy Stargardem Szczecińskim a Żarowem, organizowane przez Towarzystwo Miłośników Kolei Drezynowych i Zabytków Kolejnictwa.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z urządzeń na Bobrowej Polanie. To miejsce, gdzie dzięki specjalnie przygotowanym tablicom możecie Państwo zapoznać się z tematyką przyrodniczą i ekologiczną oraz aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, na przykład uprawiając gimnastykę na Ekologicznej Ścieżce Zdrowia. Jest tam również specjalnie wyznaczone miejsce do rozpalenia ogniska i wypoczynku. Ten niezwykle atrakcyjny teren jest miejscem ogólnodostępnym dla wszystkich.

Fot. Tadeusz Surma; Powiat Stargardzki