W Ińsku odbyły się zawody wędkarskie pod nazwą I Turniej Wielkiego Raka w ramach Spinningowego Turnieju Trzech Miast, który w tym roku miał już swoją siódmą odsłonę. Cykl zawodów organizowany był w Wałczu, Czaplinku oraz w Ińsku, gdzie 19 września przeprowadzono finał zawodów.

Imprezę rozpoczęto wodowaniem łodzi wędkarskich już o godz. 6:00. Po kilkugodzinnych zmaganiach wędkarze powrócili na brzeg jeziora Ińsko, gdzie czekał na nich gorący poczęstunek. Następnie ogłoszono wyniki zawodów. Puchary i nagrody wręczali: Burmistrz Ińska Jacek Liwak, Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego Agata Łucka, Sekretarz Gminy Czaplinek Katarzyna Szlońska, Prezes PZW Wałcz Tadeusz Kaczorowski. Nagrodzonych zostało sześciu najlepszych zawodników turnieju: Rafał Sowiński - 850 pkt, Andrzej Fischer - 403 pkt, Maciej Hurka - 227 pkt, Miłosz Smuga - 175 pkt, Artur Nowak - 145 pkt, Andrzej Sopiński - 115 pkt. Przyznano także nagrodę za największą rybę turnieju w Ińsku. Szczupaka o długości 71 cm złowił Pan Rafał Sowiński. Na koniec wyłoniono zwycięzcę całego cyklu VII Spinningowego Turnieju Trzech Miast. Tytuł Wielkiego Mistrza Zakonu Spinningowego zdobył Maciej Hurka z Kalisza Pomorskiego.

Patronat honorowy nad turniejem w Ińsku objęli: Wicemarszałek WZ Jarosław Rzepa oraz Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

Źródło: www.insko.pl