W sobotę 19 września Stargardzkie Stowarzyszenie Klub Abstynenta „ALA” oraz Grupa Wsparcia po raz szósty zorganizowali „Złaz Pieczonego Ziemniaka”. Jest to cykliczna impreza integracyjna środowiska abstynenckiego.

Dla młodzieży i dorosłych przygotowano liczne konkursy rekreacyjno-sportowe. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Można było również wysłuchać piosenek w wykonaniu państwa Lorenc, zobaczyć sprzęt policyjny, założyć okulary imitujące spożycie alkoholu, a także poruszać się wraz z instruktorami zumby. Jak sama nazwa wskazuje, nie zabrakło pieczenia ziemniaków, tańców i śpiewów.

W imieniu Starosty Stargardzkiego udział w „Złazie Pieczonego Ziemniaka” wzięła Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym Małgorzata Złotek. Imprezę współfinansował Powiat Stargardzki oraz Gmina Miasto Stargard Szczeciński.