W dniu 27 września br., w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Marianowie odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie odrestaurowanego, drewnianego epitafium rodziny von Thun z 1683 r. Mszę św. Celebrował biskup Henryk Wejman.

Oprócz parafian, w uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów: Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego - Witold Ruciński, Wicestarosta Stargardzki - Iwona Wiśniewska, Wójt Gminy Marianowo - Elżbieta Rink, a także zastępca naczelnika Wydziału Kultur, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Stargardzie Szczecińskim - Mirosław Opęchowski.

Po mszy św. - Proboszcz Parafii - ks. Jan Dziduch został odznaczony odznaką „Zasłużony dla kultury polskiej”, którą nadaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O wyróżnienie wnioskował historyk – Janusz Jurkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Zachodniopomorskie Dziedzictwo Kulturowe z siedzibą w Stargardzie Szczecińskim. Jan Dziduch jest od lat organizatorem Majówki ze Sztuką i Międzynarodowych Plenerów Malarskich. Od 1998 r. prowadzi renowację zespołu poklasztornego w Marianowie.

Foto: Tadeusz Surma