Głównej zawartości

W dniach 12-15 października br. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Stargardzie Szczecińskim odbędą się warsztaty wokalno – instrumentalne dla miłośników jazzu. Jest to III edycja cieszącej się dużym zainteresowaniem imprezy pn. „Jesienny Jazz”. Warsztaty dla młodych muzyków poprowadzą znani i cenieni na polskiej oraz międzynarodowej scenie muzycy jazzowi:

Janusz Szrom – śpiew, Adam Wendt - saksofon, Wojciech Niedziela – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Marcin Jahr- perkusja, Artur Lesicki  - gitara, Joanna Gajda - akompaniament. W tym roku do grona prowadzących dołączy Piotr Szmidt, który poprowadzi zajęcia na trąbce i Jola Szczepaniak, ze swoją „Kliniką jazzową” z warsztatami  wokalnymi. Do udziału w zajęciach zakwalifikowało się ponad 60 uczestników.

Starosta Stargardzki - Pan Ireneusz Rogowski zaprasza na uroczyste rozpoczęcie warsztatów w dniu 12 października br. o godz.11.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia  oraz na wiele imprez towarzyszących:

  • 12.10.2015 r. godz. 19:00 - Koncert Stargardzkiej Orkiestry Dętej (PSM);
  • 13.10.2015 r. godz. 20:00 - Koncert Stargardzkiej Orkiestry Jazzowej (Piwnica TPS) i jam session  (Piwnica TPS);
  • 14.10.2015 r. godz.19.00 - ”Barwy Jazzu” recital Joli Szczepaniak (PSM);
  • 15.10.2015 r. godz. 17.00 - Koncert finałowy uczniów i mistrzów.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Stargardzki, a partnerem Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie Szczecińskim.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.