Na placu Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim przy ulicy Warszawskiej 29 w dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste przekazanie nowych aut dla policjantów. Przekazane samochody trafią do Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji oraz funkcjonariuszy odpowiedzialnych za Gminę Kobylanka.

Nowe auta są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy. W obecności: Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie - nadinspektora Jarosława Sawickiego, Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie Szczecińskim insp. Leszka Ciarkowskiego, Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński - Sławomira Pajora, Zastępcy Prezydenta Miasta – Ewy Sowy, Zastępcy Prezydenta Miasta – Rafała Zająca, Starosty Stargardzkiego - Ireneusza Rogowskiego, Członka Zarządu Powiatu Stargardzkiego – Ireny, Agaty Łuckiej oraz Wójta Gminy Kobylanka - Mirosława Przysiwka, jak również Policjantów - Ksiądz Prałat - Henryk Ozga uroczyście poświęcił nowe pojazdy.

6 nowych radiowozów zakupionych zostało dzięki wsparciu władz samorządowych miasta Stargard Szczeciński oraz gminy Kobylanka, które w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu Policji. Łącznie wartość zakupionych samochodów to kwota ponad 350 tysięcy złotych. Radiowozy mają silniki benzynowe o pojemności 1600 i 1200 cm3 i mocy 132 i 68 koni mechanicznych.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinspektor Jarosław Sawicki podziękował w imieniu wszystkich policjantów za przekazane radiowozy i podkreślił jak istotna jest dobra współpraca z władzami samorządów gminnych, miejskich i powiatowych.

Nowe radiowozy - na drogach Powiatu Stargardzkiego - spotkać będzie można już dziś.