Dzisiaj, w sali sesyjnej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Stargardzki - Ireneusz Rogowski otrzymał z rąk Wicemarszałek – Anny Mieczkowskiej Statuetkę: „Lider Profilaktyki Nowotworowej”. Powiat Stargardzki wyróżniony został za zaangażowanie i prowadzenie działań na rzecz profilaktyki nowotworowej na terenie Powiatu Stargardzkiego.

Pan Starosta stwierdził, że nie byłoby tego wyróżnienia, gdyby nie działania i praca Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, a przede wszystkim Pani Dyrektor Małgorzaty Złotek - obecnej również podczas dzisiejszej uroczystości. Starosta podkreślił również wkład i zaangażowanie Stargardzkiego Stowarzyszenia Amazonek „STOKROTKA”, z którym Powiat Stargardzki od jedenastu lat organizuje Powiatowy Tydzień Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia.

„RÓŻOWA WSTĄŻKA” to program, w ramach którego Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie zorganizowało dzisiejszą Konferencję: „Jaka nas czeka przyszłość w onkologii”.

Natomiast jutro, tj. 10 października br. (sobota) odbędzie się Marsz Różowej Wstążki.
Więcej informacji oraz Program sobotnich wydarzeń znajduje się na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie.