W piątek, w Stargardzkim Centrum Kultury odbyło się uroczyste zakończenie konkursu pt. „NSZZ Solidarność – to już 35 lat”. Konkurs skierowany był do uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu stargardzkiego.

Zadaniem uczniów szkół podstawowych i gimnazjów było wykonanie plakatu, zaś uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przygotowywali prezentacje multimedialnie. Rozstrzygnięcie Konkursu połączone było z projekcją filmu pt.: "Popiełuszko” oraz panelem dyskusyjnym „35 lat NSZZ Solidarność”.

Komisja Konkursowa, w składzie której znaleźli się: Irma Jarosiewicz – artysta plastyk i Daniel Januchowski - artysta plastyk (przedstawiciele NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Oddział w Stargardzie); Waldemar Gil – Radny Powiatu Stargardzkiego i Małgorzata Złotek - Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym, Małgorzata Ruszkiewicz – Kwapień Architekt Miasta Stargard Szczeciński - Paulina Kierszka – Inspektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Stargardzie – oceniła prace uczestników i wyłoniła Zwycięzców:
Grand Prix - Agata Michałowska  Gimnazjum nr 4
Laureaci Szkół Podstawowych:
•    Dominik Kowalczyk SP nr 2 - I miejsce
•    Konrad Śledziona   SP nr 3  - II miejsce
•    Zuzanna Jagodzińska  SP nr 3  - III miejsce
Laureaci Gimnazjów:
•    Agata Michałowska, Gimnazjum nr 4 - I miejsce
•    Liwia Żych, Gimnazjum nr 4 - II miejsce
•    Natalia Bakowska, Gimnazjum 4 - III miejsce
Laureaci Szkół Ponadgimnazjalnych:
•    Krzysztof Koźlik, ZS nr 1 - I miejsce
•    Agata Rubach, ZS nr 1 -  II miejsce
•    Sebastian Imaszewski, ZS nr 2 - III miejsce

WYRÓŻNIENIA:
•    Agnieszka Pardel - Gimnazjum nr 4
•    Dominika Borowska - Gimnazjum nr 1
•    Wiktor Zawadziński - Gimnazjum nr 4
•    Paula Kowalewska  Gimnazjum - nr 4  (wyróżnienie specjalne p. Waldemara Gila)
•    Kacper Zieliński - SP nr 3
•    Konrad Szulz -SP nr 3
•    Igor Ratkowski - SP nr 7
•    Krystian Szymik - ZS nr 1
•    Wiktoria Malec - ZS nr 2
•    Dawid Paszko - ZS nr 2.

Komisja przyznała również Nagrodę Specjalną: Wyróżnienie dla Najmłodszej Uczestniczki Konkursu – JULII TRZECIAK – Uczennicy I Klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Stargardzie Szczecińskim.

W uroczystym rozstrzygnięciu Konkursu wzięli udział m.in.: Mieczysław Jurek - Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ ,,Solidarność” Pomorza Zachodniego; Iwona Wiśniewska – Wicestarosta Stargardzki, Sławomir Pajor - Prezydent Miasta Stargard Szczeciński.

W dniu 28 października br., w holu budynku Starostwa Powiatowego w Stargardzie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy prac konkursowych „NSZZ Solidarność – to już 35 lat”. Wystawę oglądać można będzie do 23 listopada br. ZAPRASZAMY SERDECZNIE.

Zdjęcia: Tadeusz Surma