Głównej zawartości

W dniu 10 października br. w Łodzi odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI w JESIENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH szkół i ośrodków specjalnych zrzeszonych w Stowarzyszeniu Sportowym „Sprawni-Razem”. Zawody miały na celu: popularyzowanie biegania, jako najprostszej formy ruchu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Promocję zdrowia i zapobieganie patologiom społecznym - poprzez bieganie, a także: wyłonienie uzdolnionej młodzieży do biegania wyczynowego. W  Mistrzostwach Polski wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych i zawodowych ze szkół i ośrodków specjalnych z 12 województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego.

Program zawodów przewidywał  konkurencje dla kobiet i mężczyzn - z podziałem na 2 kategorie wiekowe. Startowało 107 biegaczy: rocznik 1999 i młodsi (do 16 roku życia) - 40 chłopców i 26 dziewcząt oraz rocznik 1998 i starsi (powyżej 16 roku życia) - 24 chłopców i 17 dziewcząt.

Województwo zachodniopomorskie reprezentowane było przez 8 zawodników: 1 ucznia z SOSW  w Suliszewie, 5 uczniów z SOSW w Pyrzycach oraz 2 uczniów z  Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Tuwima w Stargardzie Szczecińskim. Naszą szkołę  reprezentowali Marcelin Nałódka oraz Krystian Doroch.

Wyniki:

  • Marcelin Nałódka (ZSS Stargard) - I miejsce w biegu na 2000 m w kat. chłopców młodszych,
  • Dawid Pawłowski (SOSW Suliszewo) - III miejsce w biegu na 2500 m w kat. chłopców starszych,
  • Martyna Smolińska (SOSW Pyrzyce) - IV miejsce we biegu na 1500 m w kat. dziewcząt starszych,
  • Agata Pitura (SOSW Pyrzyce) - IV miejsce w biegu na 1200 m w kat. dziew.t młodszych,
  • Tomasz Moroz (SOSW Pyrzyce) - VII miejsce w biegu na 2500 m w kat. chł. starszych,
  • Doroch Krystian (ZSS Stargard) - XI miejsce w biegu na 2000 m w kat. chł. młodszych,
  • Katarzyna Rutz (SOSW Pyrzyce) - XIV miejsce w biegu na 1200 m w kat. dziew. młodszych,
  • Zapołowski Dominik (SOSW Pyrzyce) - XIV miejsce w biegu na 2000 m w kat. chłopców młodszych.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy dodatkowo: puchary, medale i dyplomy.

Marcelinowi gratulujemy zdobycia tytułu Mistrza Polski.

Opiekunami zawodników byli:  Pani Ewa Kozak (ZSS Stargard) i Pan Arkadiusz Odachowski (SOSW Pyrzyce).Tekst i Zdjęcia: ZSS Stargard