Powoli dobiega końca trzecia edycja „Jesiennego Jazzu”, ale wciąż jest szansa, aby wziąć udział w tym wyjątkowym święcie muzyki. Jeszcze dziś – 14 października, zapraszamy na recital „Barwy Jazzu” Joli Szczepaniak w Państwowej Szkole Muzycznej o godz. 19.00. Natomiast finałowy koncert odbędzie się już w czwartek 15 października!

Za nami część warsztatów instrumentalno-wokalnych, które prowadzą znani i cenieni muzycy jazzowi: Janusz Szrom – śpiew, Adam Wendt - saksofon, Wojciech Niedziela – fortepian, Zbigniew Wrombel – kontrabas, Marcin Jahr- perkusja, Artur Lesicki  - gitara, Joanna Gajda - akompaniament. W tym roku do grona prowadzących dołączył Piotr Szmidt – zajęcia na trąbce oraz Jola Szczepaniak – warsztaty wokalne „Klinika jazzowa”. To właśnie pod ich bacznym okiem 70 osób szlifuje umiejętności w Państwowej Szkole Muzycznej w Stargardzie, która od początku jest partnerem Powiatu Stargardzkiego w organizacji „Jesiennego Jazzu”.

Zajęcia rozpoczęły się 12 października, a ich efekty będzie można usłyszeć podczas finałowego koncertu w PSM 15 października o godz. 17.00. W tym roku Powiat przygotował dla mieszkańców kilka imprez towarzszących. Za nami dwa wspaniałe koncerty – Stargardzkiej Orkiestry Dętej oraz Stargardzkiej Orkiestry Jazzowej. Publiczność doskonale bawiła się również przy nieco „luźniejszym” jam session z udziałem prowadzących i uczestników warsztatów.

Koncert Stargardzkiej Orkiestry Dętej - 12.10.2015

Koncert Stargardzkiej Orkiestry Jazzowej - 13.10.2015