14 października w Stargardzkim Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji święta Dnia Edukacji Narodowej. Gospodarzami byli: Prezydent Miasta Stargard Sławomir Pajor oraz Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski.

14 października 1773 roku Sejm powołał Komisję Edukacji Narodowej – instytucję państwową, której zadaniem miało być prowadzenie szkół i ich reforma – w myśl słów Stanisława Staszica: ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie jej młodzieży chowanie.” – tymi słowami rozpoczęto uroczystość z udziałem nauczycieli i dyrektorów. Bo Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim ich święto – najlepszy czas, aby docenić ich trud oraz zaangażowanie w kształcenie młodych ludzi. Za to wszystko w stronę pracowników oświaty skierowano wiele podziękowań i życzeń. Starosta Stargardzki oraz Prezydent Miasta Stargard nagrodzili nauczycieli i dyrektorów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, Młodzieżowego Domu Kultury, szkół ponadgimnazjalnych i placówek opiekuńczo–wychowawczych. Uroczystość uświetnił występ Stargardzkiej Orkiestry Jazzowej.

Fot. Tadeusz Surma