Głównej zawartości

Jesienny Jazz trwa w najlepsze. 14 października w Państwowej Szkole Muzycznej w Stargardzie wystąpiła Jola Szczepaniak. Szczecińska wokalistka zaprezentowała publiczności najpiękniejsze „Barwy Jazzu”.

Jola Szczepaniak to uznana na scenie muzycznej wokalistka jazzowa, laureatka wielu konkursów muzycznych, m.in. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu czy Festiwalu „Jazz nad Odrą”. Ma na swoim koncie występy z czołowymi muzykami jazzowymi. Wokalistka dołączyła w tym roku do grona nauczycieli prowadzących warsztaty instrumentalno-wokalne w ramach Jesiennego Jazzu.

Podczas swojego pobytu w Stargardzie postanowiła podzielić się nie tylko wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami zajęć, ale również swoją piękną muzyką. Jej energetyczny i jednocześnie nastrojowy koncert porwał publiczność. Jola Szczepaniak wykonała we własnej aranżacji utwory „króla jazzu” George’a Gershwina. Wokalistce towarzyszyli na scenie: Wojciech Niedziela (fortepian), Artur Lesicki (gitara), Zbigniew Wrombel (kontrabas) oraz Marcin Jahr (perkusja). Jeden utwór wykonała również wspólnie z Januszem Szromem.

Przypominamy, że już dziś w Państwowej Szkole Muzycznej o godz. 17.00 odbędzie się finałowy koncert III Jesiennego Jazzu! Na scenie wystąpią uczestnicy warsztatów oraz ich nauczyciele! Zapraszamy!


Fot. Tadeusz Surma