Głównej zawartości

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Stargardzie Szczecińskim informuje, że Krajowe Centrum ds. AIDS objęło patronatem kampanię „HIVokryzja. Wyleczmy się.”, którą realizuje Fundacja Studio Psychologii Zdrowia. Celem kampanii jest m. in. wyeliminowanie mitów dotyczących dróg zakażenia się HIV.

Co to jest HIVOKRYZJA?
To hipokryzja wobec osób zakażonych wirusem HIV. Czym się ona objawia? Z pozoru akceptujemy osoby zakażone, jednak nasze zachowanie zmienia się, gdy dowiadujemy się, że znajdują się one w naszym otoczeniu. Wtedy wykonujemy przysłowiowy krok w tył. Nagle okazuje się, że nie chcemy z nimi pracować, korzystać z tych samych sztućców, podawać ręki. Wynika to oczywiście z niewiedzy. Boimy się tego, czego nie rozumiemy.

Największym problemem osób żyjących z HIV nie jest w dzisiejszych czasach samo zakażenie, które można kontrolować lekami i z którym żyje się do późnej starości.
Prawdziwym wyzwaniem, przed którym stają osoby zakażone, jest alienacja, której doświadczają, kiedy przyznają się do choroby.

Poprzez kampanię „Hivokryzja. Wyleczmy się.” Organizatorzy kampanii chcą zmienić to zachowanie. Celem projektu jest wyleczenie ludzi z hipokryzji wobec osób zakażonych wirusem HIV. Główny przekaz kierowany jest więc nie do osób zakażonych, a do zdrowych.

Więcej informacji i materiały do pobrania na stronie: http://www.hivokryzja.pl/home