Głównej zawartości

Strefa zamieszkania - kto ma tutaj pierwszeństwo? Rondo - lepiej jechać zewnętrznym czy wewnętrznym pasem? A na parkingu przy centrum handlowym, jakie obowiązują przepisy ruchu drogowego? Na te i inne pytania stargardzcy policjanci wspólnie z przedstawicielem starostwa odpowiadają w II edycji projektu Bezpiecznie na drodze z Radiem Stargard.

Stargardzcy policjanci podczas różnych interwencji dostrzegają, że uczestnikom ruchu drogowego często brakuje podstawowej wiedzy na temat posiadanych uprawnień i obowiązków. Podobne spostrzeżenia ma również Krzysztof Kozłowski, audytor bezpieczeństwa ruchu drogowego z Powiatowej Rady Bezpieczeństwa, do którego spływają różne zapytania od mieszkańców. Z analizy tych zdarzeń oraz wspólnych dyskusji na temat podniesienia poziomu wiedzy, zarówno kierujących jak i pieszych, zrodził się pomysł cyklicznych działań z Radiem Stargard.

Jest to już II edycja projektu Bezpiecznie na drodze z Radiem Stargard, podczas którego zarówno stargardzcy policjanci wraz z przedstawicielem Powiatu Stargardzkiego udzielają fachowych porad na temat obowiązujących przepisów. Prowadzone cyklicznie działania obejmują między innymi audycje oraz kontrole, podczas których uczestnicy ruchu odpowiadają na krótkie pytania z zakresu obowiązujących przepisów. Kierowcy, którzy poprawnie odpowiadają na pytania, otrzymują upominki od Radia Stargard.

Wszystkich, którzy chcieliby zgłębić wiedzę w tym zakresie zapraszamy do słuchania Radia Stargard w piątki po godzinie 11.00. 

podkom. Łukasz Famulski