„11 Listopada wolność w bieli i czerwieni” – to hasło IV już edycji Międzyszkolnego Przeglądu Plastycznego organizowanego przez Klub Wojskowy 12 Brygady Zmechanizowanej - przy współudziale Starosty Stargardzkiego i Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński. W dniu 28 października br. w siedzibie Klubu Wojskowego w Stargardzie Szczecińskim, Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli:

Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego i Klubu Wojskowego 12 Brygady Zmechanizowanej dokonała oceny prac plastycznych zgłoszonych do Konkursu. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimanzjalnych. Każda szkoła mogła zgłosić po dwie prace – zgodne z tematem Przeglądu i Regulaminem.

Upowszechnienie wiedzy o historii, o postaciach, upowszechnianie wiedzy o przyczynach powstania i obchodach Święta Niepodległości to cel Międzyszkolnego Przeglądu Plastycznego  pt.: „11 listopada – wolność w bieli i czerwieni”. Konkurs to również edukacja obywatelska i kształtowanie postaw patriotycznych. To również upowszechnianie kultury plastycznej oraz tradycji i historii Wojska Polskiego wśród dzieci i młodzieży.

Laureatów konkursu poznamy w dniu 10 listopada 2015 r. podczas uroczystej wieczornicy z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości, organizowanej w Klubie Wojskowym 12 Brygady Zmechanizowanej w Stargardzie Szczecińskim, przy ul. 11 listopada 22.