Głównej zawartości

28 października otwarta została nowa wystawa w Starostwie Powiatowym. Przez najbliższy miesiąc w holu urzędu będzie można oglądać prace konkursowe związane z 35. rocznicą powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

„35 lat temu powstał Związek, broniący prawa pracowników” – powiedział Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, otwierając wystawę. W wernisażu wziął udział również Stanisław Anasiński – Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Stargardzie, który zorganizował konkurs. 

Starsi uczestnicy konkursu – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przygotowywali prezentacje multimedialne. Natomiast uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów mieli za zadanie wykonać prace plastyczne. I to właśnie one stworzyły nową wystawę w starostwie. Dzieci i młodzież z powiatu stargardzkiego po raz kolejny udowodniły, że nie brakuje im pomysłowości i talentu. Prace konkursowe są niezwykle różnorodne i oryginalne, choć można dostrzec w nich często powtarzające się motywy-symbole „Solidarności”, jak postać Lecha Wałęsy, charakterystyczny napis „Solidarność” w biało-czerwonych barwach, czy też ułożone w znak „victorii” palce dłoni. 

Fot. Tadeusz Surma