Głównej zawartości

Cukrzyca stanowi jeden z największych, nierozwiązanych problemów współczesnej medycyny. Jest podstępną chorobą, której pacjenci na początku nie dostrzegają, a pierwsze objawy zazwyczaj są ignorowane lub bagatelizowane. W tym czasie cukrzyca od środka powoli niszczy organizm, a nieleczona lub leczona niewłaściwie, sprzyja rozwojowi poważnych powikłań. 

Z tego względu, że każdego roku dotyka coraz większej grupy osób, jako pierwsza na świecie choroba niezakaźna została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za epidemię. Dlatego tak ważna jest poprawa świadomości co do zagrożeń, jakie ze sobą niesie.

Powiat Stargardzki, SPWZOZ w Stargardzie Szczecińskim oraz Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej serdecznie zapraszają do udziału w II Zachodniopomorskiej Konferencji Diabetologicznej pn. „Cukrzyca – epidemia XXI w.” kierowanej do pielęgniarek i położnych.

Konferencja odbędzie się w dniu 21 listopada (sobota) w godz. 8.45 – 14.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stargardzie Szczecińskim, ul. Skarbowa 1. 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 listopada 2015 r.

Jednocześnie informujemy, że każdy uczestnik konferencji otrzyma certyfikat.
   
                       

Attachments:
Download this file (karta zgłoszenia.doc)Karta zgłoszenia[ ]522 kB
Download this file (program konferencji.doc)Program konferencji[ ]519 kB