W dniu 6 listopada br., w Starostwie Powiatowym w Stargardzie Szczecińskim odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne w ramach Akademii Edukacji Diabetologicznej.

Spotkanie miało na celu propagowanie wiedzy o cukrzycy, zdrowym trybie życia i metodach leczenia. Uczestniczy Akademii mogli zapoznać się z postawami prozdrowotnymi, z wpływem zmiany nawyków żywieniowych na postęp choroby oraz z zaletami aktywności fizycznej.
W imieniu Starosty Stargardzkiego – Pana Ireneusza Rogowskiego - gości przywitała Pani Małgorzata Złotek – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Stargardzie Szczecińskim.
Treści edukacyjne przekazały Panie: Elżbieta Drobik – specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego oraz Adrianna Jankowska – dietetyk.
Kolejne spotkanie odbędzie się w dniu 11 grudnia 2015 r.