Głównej zawartości

Na całym świecie 14 listopada obchodzony jest Dzień Walki z Cukrzycą. Corocznie z tej okazji solidarność z chorymi okazują również mieszkańcy powiatu stargardzkiego. W piątek na Rynku Staromiejskim w symbolicznym geście wypuszczono do nieba dziesiątki balonów.

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą 13 listopada w Kolegiacie NMP Królowej Świata odbyła się Msza Święta w intencji chorych na cukrzycę. Po nabożeństwie przy dźwiękach Stargardzkiej Orkiestry Dętej Domu Kultury Kolejarza wypuszczono balony. W ten sposób okazywana jest solidarność z ludźmi zmagającymi się z cukrzycą oraz ich rodzinami.

W Polsce jest ok. 3 milionów diabetyków. Jedna trzecia z nich nie ma nawet świadomości, że jest chora. Powiat Stargardzki od wielu lat podejmuje działania na rzecz rozpowszechniania wiedzy na temat cukrzycy. Uświadamianie ludzi na temat zagrożenia związanego z tą chorobą jest niezwykle ważne, bowiem jej wczesne wykrycie pozwala uniknąć wielu negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Zbyt późne rozpoznanie może być przyczyną poważnych powikłań, w tym utraty wzroku, niewydolności narządów wewnętrznych i naczyń krwionośnych.

Fot. Tadeusz Surma