Głównej zawartości

W dniu 19 listopada br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie Szczecińskim odbyła się akcja poboru krwi. Wcześniej, Pani Renata Wojtakajtis – krwiodawczyni przeprowadziła wśród młodzieży pogadankę nt. idei honorowego krwiodawstwa. Wczorajszy „pobór” to już  czwarta akcja w roku szkolnym 2015/16, w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu stargardzkiego.


Do akcji zgłosiło się 48 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie Szczecińskim, w tym 1 nauczycielka. Po wstępnych badaniach zakwalifikowało się 47 osób, które podzieliły się swoją cząstką życia. Oddano  21 150 ml pełnej „młodej krwi” dla potrzebujących. 44 osoby krew oddały po raz pierwszy w swoim życiu (w tym 27 pań).
Akcję zorganizowała Rejonowa Rada HDK PCK w Stargardzie Szczecińskim, pod przewodnictwem  Jerzego Bochenka, Andrzeja Łonia, Renaty i Mariana Wojtakajtis. Poboru dokonała Terenowa Stacja WCKiK Szczecin, pod kierownictwem pani doktor: Joanny Wsockiej-Milkiewicz.
W spotkaniu z młodzieżą I LO uczestniczyli: Pan Marek Stankiewicz - Prezes Oddziału Rejonowego PCK, Pani Małgorzata Złotek - Dyrektor Wydziału Spraw Społecznej i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Stargardzie Szczecińskim, jak również Pani Małgorzata Furga  - redaktor Radia Szczecin.
Organizatorzy Akcji dziękują Panu Andrzejowi Albrewczyńskiemu – Dyrektorowi Szkoły i Pani Ilonie Nebratenko – nauczycielce, za możliwość przeprowadzenia akcji.


Tekst Rejonowa Rada HDK PCK