Głównej zawartości

19 listopada w starostwie gościła drużyna GUKS Dolice – rocznik 2004 i 2005. Chłopcy, ich trener i rodzice, opowiedzieli o niełatwej, ale satysfakcjonującej drodze do sukcesu. Miesiąc temu drużyna zajęła drugie miejsce w Wielkim Finale Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. 

Przy słodkim poczęstunku gości przywitał Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski. Pogratulował drużynie tak wielkiego osiągnięcia i podziękował za promowanie powiatu stargardzkiego poprzez sport. Przyznał również, że chłopcy są wzorem do naśladowania dla swoich rówieśników. Wicestarosta Iwona Wiśniewska dodała: „Mam nadzieję, że wśród Was jest chociaż dwóch nowych Lewandowskich”.

Szansa na to jest naprawdę duża. Chłopcy mają dopiero 10-11 lat, a już zachwycają techniką gry. Część z nich pójdzie wkrótce do szkół sportowych. Zdobycie tytułu wicemistrza w ogólnopolskim turnieju to – jak przyznał trener Jan Ogórek – efekt ciężkiej pracy na treningach, z którymi tak dobrze nie radzą sobie nawet seniorzy. W ciągu roku rozegrali aż 120 meczów.

Podczas spotkania wspominano jak wyglądała droga do finału. Na wcześniejszych etapach drużyna potrafiła wygrać nawet trzynastoma czy ośmioma bramkami do zera. Jednak najwięcej emocji było w ćwierćfinale, który rozstrzygnął się na korzyść GUKS Dolice w ostatnich minutach.

Starosta Ireneusz Rogowski wraz z Wicestarostą Iwoną Wiśniewską wręczyli chłopcom tablety. To nagroda za ich ciężką pracę i sukces. Fot. Tadeusz Surma