Stowarzyszenie Chrześcijańska Godność oraz Parafia Prawosławna pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła po raz piąty zorganizowała Przegląd Pieśni Liturgicznej i Paraliturgicznej. Chóralne śpiewy rozbrzmiały 22 listopada w stargardzkiej cerkwi przy ulicy Jana Chrzciciela .

Przed publicznością wystąpili: chór Irmos z Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej, zespół Widymo z Sanoka, zespół Lehka Dorizka z Ukrainy i Prawosławny Chór duchowieństwa dekanatu zielonogórskiego i lubińskiego.

Koncert odbył się pod honorowym patronatem Arcybiskupa Jeremiasza – Ordynariusza Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej, Starosty Stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego oraz Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński Sławomira Pajora.

Fot. Tadeusz Surma