Głównej zawartości

Symulacja wypadku samochodowego i pokaz udzielania pierwszej pomocy były częścią akcji promującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym zorganizowanej w Starostwie Powiatowym. „Mam nadzieję, że to, co dziś zobaczycie i usłyszycie będzie dla Was czymś więcej niż jednorazową lekcją” – powiedział Starosta do zgromadzonej w holu urzędu młodzieży.

Akcja to wynik podpisanego porozumienia między Powiatem Stargardzkim i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Szczecinie w zakresie wsparcia działań podejmowanych przez Powiatową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Stargardzie. Jego najważniejszym założeniem jest prowadzenie kampanii społeczno-edukacyjnych.

23 listopada w starostwie młodzież oraz klienci urzędu mogli obejrzeć pokaz udzielania pomocy poszkodowanemu w wypadku samochodowym. Najpierw strażak opowiedział o tym, w jaki sposób należy zabezpieczyć miejsce wypadku, a następnie ratownik WOPR zaprezentował na fantomie, jak wykonać resuscytację.

Pokazowi przyglądała się m.in. klasa mundurowa z II Liceum Ogólnokształcącego. Uczestnicy pokazu otrzymali breloki z wyposażeniem – rękawiczkami i maseczką przydatnymi do udzielania pierwszej pomocy.

Na parkingu starostwa można było również założyć tzw. alkogogle oraz obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego i karetki.