Głównej zawartości

W dniach 18-20 listopada w Luksemburgu odbyła się konferencja SME Assembly Week, podczas której ogłoszono wyniki konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2015”. W kategorii: „Inwestowanie w umiejętności przedsiębiorcze” Polskę reprezentował projekt Zespołu Szkół nr 1 im. Mieszka I w Stargardzie pt. „Najlepszy w zawodzie – Aktywny staż pracę masz”.

Konkurs organizowany jest od 2006 przez Komisję Europejską. W tym roku odbyła się jego dziesiąta edycja, w której uczestniczyło 31 państw z całej Europy. Nagroda główna przyznawana jest zgłoszonej inicjatywie wspierania i promowania przedsiębiorczości, która zostanie uznana za najbardziej innowatorską i inspirującą w całej Europie. Nagrody przyznawane są w sześciu kategoriach.

Projekt Zespołu Szkół nr 1 został laureatem szczebla krajowego konkursu organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki i tym samym otrzymał nominację do finału europejskiego. W Luksemburgu znalazł się wśród dziesięciu najlepszych w Europie, w swojej kategorii, a dyrektor Tomasz Korytkowski, który reprezentował szkołę, odebrał z rąk jury dyplom dla zwycięzcy etapu krajowego.

Projekt „Najlepszy w zawodzie – Aktywny staż pracę masz” realizowano w latach 2013-2015. Był dofinansowany ze środków unijnych. W przygotowanie projektu, oprócz szkoły, zaangażowany był Powiat Stargardzki oraz Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Stargardzie. W jego realizacji uczestniczyły również firmy: Bridgestone, Cargotec i Procyon.