Po raz czwarty w Starostwie Powiatowym można podziwiać obrazy autorstwa Krystyny Krawczyk. Nowa wystawa w holu urzędu została otwarta 25 listopada, tradycyjnie w przerwie obrad Rady Powiatu Stargardzkiego.

W wernisażu udział wzięło wielu studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Stargardu. Autorka obrazów jest bowiem kierowniczką sesji plastycznej UTW. Pani Krystyna Krawczyk opowiedziała o swojej pasji do malowania oraz o różnorodnych technikach, jakie stosuje. Jedna z prac – jak wspomniała autorka – otrzymała niedawno trzecią nagrodę na Międzynarodowej wystawie twórców nieprofesjonalnych Domu Kultury Kolejarza. Prezes UTW Stanisław Bartosik podziękował staroście za umożliwienie zorganizowania kolejnej wystawy, a także opowiedział o prężnej współpracy z gminami. Autorka wręczyła staroście jeden ze swoich obrazów. Następnie starosta dokonał oficjalnego otwarcia wystawy.

Malarstwem Krystyna Krawczyk interesuje się od kilkunastu lat. Początkowo działała w Stargardzkim Centrum Kultury, później rozwijała swój talent w Domu Kultury Kolejarza w grupie „Malachit”. Od wielu lat uczestniczy w grupie plastycznej UTW. Swoje obrazy tworzy wieloma technikami, takimi jak: olej, akryl, akwarela, pastele olejne i suche, a także ołówek. Najlepiej odnajduje się w tworzeniu portretów, aktów, malowaniu zwierząt, architektury, pejzażu i martwej natury.

Fot. Tadeusz Surma