28 listopada w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyły się obchody 70-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża na Pomorzu Zachodnim. Podczas uroczystości Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski odebrał Odznakę Honorową PCK Czwartego Stopnia.

Jubileusz był okazją do podziękowania i uhonorowania członków, wolontariuszy i pracowników PCK za dotychczasową działalność i zaangażowanie. Wręczono odznaczenia państwowe, Odznaki Honorowe „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” i Odznaki Honorowe PCK. W uznaniu zasług dla Polskiego Czerwonego Krzyża odznaki otrzymał Powiat Stargardzki, a także Miasto Stargard Szczeciński. Na koniec spotkania podsumowano Turniej szkół i uczelni wyższych „Młoda krew ratuje życie”.