27 listopada w starostwie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn. „Przemocy w rodzinie mówię STOP”, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie Szczecińskim. Do drugiej edycji zgłosiło się dziesięć szkół podstawowych i cztery gimnazjalne.

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Starosty Stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego oraz Członka Zarządu Powiatu Adama Chrałowicza. W uroczystości uczestniczyły również Panie: Irena Nawrocka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Małgorzata Złotek – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Starostwa Powiatowego.

Temat konkursu dotyczył bolesnego i trudnego zjawiska, często traktowanego jako tabu. O tym, że jednak warto o nim rozmawiać i wspólnie poszukiwać rozwiązań problemu, świadczyło zainteresowanie konkursem. Uczniowie wykonali łącznie aż 64 prace.

Lista laureatów:

KATEGORIA – SZKOŁY PODSTAWOWE
I MIEJSCE – Nikola Jankiewicz kl. V – Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Stargardzie Szczecińskim;
II MIEJSCE – Alicja Strzelecka kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 3 w Stargardzie Szczecińskim;
III MIEJSCE – Danial Tuchorski kl. V – Szkoła Podstawowa w Kunowie

Wyróżnienia:
1.    Kaja Janowicz kl. VI - Szkoła Podstawowa w Dobrzanach
2.    Wiktoria Markiewicz kl. VI – Szkoła Podstawowa w Strachocinie
3.    Natalia Romanowska kl. V – Szkoła Podstawowa w Dobrzanach
4.    Martyna Dziakowicz kl. VI – Szkoła Podstawowa w Strachocinie
5.    Nikola Boczek kl. V – Szkoła Podstawowa w Dobrzanach
6.    Amelia Tomczak kl. VI – Szkoła Podstawowa w Dobropolu Pyrzyckim

KATEGORIA – SZKOŁY GIMNAZJALNE
I MIEJSCE – Natalia Rybak kl. III – Gimnazjum Katolickie w Stargardzie Szczecińskim
II MIEJSCE – Aleksandra Zajączkowska kl. I – Gimnazjum Publiczne w Suchaniu
II MIEJSCE – Natalia Urbańska kl. II– Gimnazjum Katolickie w Stargardzie Szczecińskim