Głównej zawartości

Trwa 16. Maraton Pisania Listów, zwracający uwagę na łamanie praw człowieka. Do światowej akcji organizowanej przez Amnesty International dołączyli uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie oraz innych szkół z powiatu stargardzkiego. 10 grudnia akcję wsparł także Zarząd Powiatu.

Celem globalnego przedsięwzięcia jest pokazanie solidarności z osobami niesłusznie skazanymi lub bezpodstawnie przetrzymywanymi w więzieniu. Listy to forma obrony osób, których prawa zostały złamane. W tym roku apele o uwolnienie niesłusznie skazanych dotyczą dziesięciu osób z różnych stron świata.

Do akcji przyłączył się Zespół Szkół Budowlano-Technicznych, który prowadzi licznik listów. Do czwartkowego przedpołudnia było już ich blisko 250. Młodzież wraz nauczycielami i dyrekcją zachęcają do udziału również uczniów innych szkół z powiatu stargardzkiego. Zaproszenie do Maratonu otrzymali ponadto przedstawiciele władz samorządowych. Listy w ZSB-T pisali: Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, Wicestarosta Iwona Wiśniewska i Członek Zarządu Powiatu Irena Agata Łucka. 

Fot. Tadeusz Surma