Głównej zawartości

Od początku 2014 roku uczniowie II LO  pod opieką mgr Ewy Januszkiewicz uczestniczą w pracach  Wolontariatu „Siewcy nadziei” na rzecz chorych i ich rodzin z Hospicjum im. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. 9 grudnia w II Liceum Ogólnokształcącym w Stargardzie odbyły się obchody Światowego Dnia Wolontariusza.

Dzień ten był okazją do spotkania uczniów z zaproszonymi gośćmi: ks. Eugeniuszem Leśniakiem – Dyrektorem Hospicjum wraz z koordynatorem Panią Kamilą Kuźnicką, ks. kan. Henrykiem Marczakiem – Proboszczem Parafii NMP Królowej Świata w Stargardzie, a także dyrekcją i gronem pedagogicznym. Podczas spotkania wolontariuszki: Paulina Eggert, Katarzyna Styrnal, Ewelina Domańska oraz Jana Gujwan, przekazały dla hospicjum wykonane przez siebie obrazy ukazujące różne sytuacje z życia wolontariatu.

Nazwę wolontariatu – „Siewcy nadziei” zaproponowali sami uczniowie. Te dwa słowa doskonale oddają sens ich pracy, jaką jest dawanie radości, wsparcia, a więc również nadziei. Zajęcia w wolontariacie są różnorodne. Zaangażowana młodzież dwukrotnie uczestniczyła w  „Akcji  żonkil” – kweście na ulicach Szczecina na rzecz hospicjum. Brała również udział w biegach ekumenicznych, angażowała się w uroczystość Dnia Patrona hospicjum, uświetniała obchody  Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz Międzynarodowego Dnia Chorego. Ponadto, brała udział w licznych pracach porządkowych w budynku i na terenie obiektu, a przede wszystkim towarzyszyła chorym, wspierając ich na duchu.