Głównej zawartości

Ponad 75 tysięcy złotych zebrano podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Stargardzie. Tym samym, pobity został rekord z ubiegłego roku – aż o 15 tysięcy! Celem akcji jest zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

„Mierzymy wysoko” – tak brzmiało hasło tegorocznej Orkiestry. I wszystko wskazuje na to, że Polacy wzięli sobie je do serca, bo prawdopodobnie w tym roku padnie rekord zbiórki. Kiedy zamykano Finał, były już ponad 44 miliony złotych (a kwota wciąż rośnie).

Również nasi mieszkańcy nie zawiedli i chętnie wrzucali pieniądze do puszek. Blisko 4800 zł uzyskano z licytacji fantów. Wylicytowano m.in. tablet przekazany przez Starostę Stargardzkiego za kwotę 450 zł. Do akcji przyłączyli się również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wykonane przez nich przedmioty sprzedano za prawie 1700 zł.

10 stycznia na Rynku Staromiejskim przygotowano wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się przedstawieniem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Na scenie wystąpiły ponadto zespoły: Poetica, Adrenalina, Cantore Gospel, De Facto. Był także pokaz Teatru Ognia „Fire Arrow”, pokaz sztucznych ogni i oczywiście – Światełko do Nieba.

Mieszkańcy mogli skorzystać z herbacianego kącika, a najmłodsi uczestnicy – z bajkowego kącika w holu Muzeum, gdzie czytano bajki.

Fot. Tadeusz Surma