W stargardzkiej cerkwi po raz szósty odbył się Koncert Kolęd Wschodniosłowiańskich. W tygodniu modlitwy o jedność chrześcijan wydarzenie zorganizowali: Stowarzyszenie Chrześcijańska Godność oraz Parafia Prawosławna pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Stargardzie.

Koncert, podobnie jak w ubiegłych latach, cieszył się dużym zainteresowaniem. 23 stycznia świątynia wypełniła się po brzegi. Wśród publiczności zasiedli m.in. Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz Wicestarosta Iwona Wiśniewska.

W tym roku wystąpiły trzy chóry: Chór Parafii Prawosławnej pw. Zmartwychwstania Pańskiego z Brześcia na Białorusi, Kwartet Slavic Voices – Słowiańskie Głosy z Torunia oraz Echo Arioso ze Stargardu. Honorowy patronat nad koncertem objął Arcybiskup Jeremiasz – Ordynariusz Prawosławnej Diecezji Wrocławsko-Szczecińskiej.

Koncert był współfinansowany ze środków Powiatu Stargardzkiego. Dla dyrygentów oraz członków chóru przygotowano torby z upominkami promocyjnymi Powiatu.

Fot. Tadeusz Surma