25 stycznia pułkownik Krzysztof Król został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie. Jego dotychczasowe obowiązki – Dowódcy Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Stargardzie przejmie pułkownik Jacek Rolak. Obaj dowódcy byli dziś gośćmi Starosty Stargardzkiego oraz Zarządu Powiatu.

Płk Król podziękował za układającą się pomyślnie współpracę i przyznał, że dobrze zapamięta służbę pełnioną w Stargardzie. Dodał także, że stargardzka brygada będzie się rozwijać. Ale z tym zmierzy się już nowy dowódca – płk Rolak. Oficer miał już okazję pracować w Brygadzie Wsparcia Dowodzenia WKP-W. W latach 2007-2010 był zastępcą dowódcy.

Starosta, z okazji awansów, wręczył pułkownikom listy gratulacyjne oraz symboliczne upominki. Zapewnił też, że nowy dowódca stargardzkiego garnizonu może liczyć na otwartość i dobrą, owocną współpracę z Powiatem Stargardzkim.

Fot. Tadeusz Surma