Głównej zawartości

3 lutego br. w Centrum Kultury w Drawsku Pomorskim odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 70-lecia Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Uroczystości połączone były z promocją książki pt. „Poligon drawski w trzech odsłonach" autorstwa dr Zbigniewa Mieczkowskiego - płk w stanie spoczynku. Książka jest cennym i unikatowym źródłem historycznym dotyczącym poligonu drawskiego, regionu i polskiego oręża wojskowego.

Goście wysłuchali wystąpień: Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko płk Marka Gmurskiego i dr Zbigniewa Mieczkowskiego. Ponadto zaprezentowano film, przedstawiający poligon w Drawsku oraz koncepcję rozwoju CSWL Drawsko. Bardzo podniosłą chwilą były podziękowania i wręczenie monografii o poligonie drawskim wszystkim, którzy zaangażowali się w jej wydanie. Komendant przekazał podziękowania osobom, które były lub są związane z poligonem i dbają o jego pozytywny wizerunek. List gratulacyjny i pamiątkowy ryngraf odebrali z rąk płk Marka Gmurskiego - dr Zbigniew Mieczkowski oraz Poseł na Sejm RP Pan Michał Jach (Przewodniczący Sejmowej Komisji Narodowej). Spotkanie zakończyło się przemówieniami okolicznościowymi, wygłoszonymi przez przybyłych gości. Powiat Stargardzki reprezentował Starosta Stargardzki - Pan Ireneusz Rogowski.
Po zakończeniu uroczystości delegacja CSWL Drawsko złożyła kwiaty pod pomnikiem patrona Centrum płk dypl. Franciszka Sadowskiego.

FOTO: cswldrawsko.wp.mil.pl