Głównej zawartości

Po objęciu urzędu wojewody zachodniopomorskiego, Piotr Jania zapowiedział odwiedziny wszystkich powiatów na Pomorzu Zachodnim i sukcesywne zapoznawanie się z ich problemami i potrzebami. 5 lutego wojewoda przyjechał do powiatu stargardzkiego i jak przyznał – jest pod dużym wrażeniem.

Wojewoda zwiedził Stargard w towarzystwie władz samorządowych – Starosty Stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego i Prezydenta Miasta Sławomira Pajora, a także Posła na Sejm RP Michała Jacha. Zobaczył m.in. tereny stargardzkich parków przemysłowych, Centrum Kształcenia Praktycznego, szpital oraz komendy Policji i Straży Pożarnej.

Wizytę wojewody zwieńczyło spotkanie z dziennikarzami w starostwie, w którym wzięli również udział członkowie zarządu powiatu oraz zastępcy prezydenta.

- Ze względu na ograniczenia czasowe, nie mogliśmy zaprezentować wszystkiego, ale mogę zapewnić, że to tylko fragment interesujących i rozwijających się miejsc na mapie powiatu stargardzkiego – mówił gospodarz spotkania Ireneusz Rogowski. - Ze swojej strony chciałbym zapewnić otwartość na współpracę. Nasz powiat to region o dużym potencjale, dlatego wierzę, że wspólnie możemy zrealizować wiele ciekawych projektów.

Piotr Jania przyznał, że jest pod wrażeniem tego, co zobaczył. Mówił m.in. o dynamicznym rozwoju stref przemysłowych oraz nowoczesnej komendzie Policji.

Celem przyjazdu wojewody było nie tylko zobaczenie tego, jak wygląda powiat. Chodziło przede wszystkim o rozmowę na temat bieżących problemów i potrzeb.

- Odwiedzam, patrzę, analizuję. Mając taką wiedzę, będzie mi łatwiej podejmować decyzje – mówił o swoim przyjeździe.

Tematem rozmów z władzami powiatu i miasta było m.in. lądowisko w szpitalu, dokończenie remontu oddziału pediatrii, potrzeba wybudowania strzelnicy dla stargardzkich policjantów oraz zapotrzebowanie sprzętowe dla służb.

Piotr Jania zapewnił, że jest otwarty na rozmowy, a piątkowa wizyta w Stargardzie na pewno nie będzie ostatnia. Wojewoda zapowiedział, że będzie starał się odwiedzić do końca roku wszystkie powiaty na Pomorzu Zachodnim. „Będziecie służyć mi za wzór” – dodał na koniec spotkania.


Fot. Tadeusz Surma