Głównej zawartości

W niedzielę, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się akcja charytatywna pod hasłem „Moc pomocy dla Milenki”. Jej organizatorzy – Centrum Wolontariatu Stargard, przygotowali szereg atrakcji dla uczestników i jednocześnie zbiórkę pieniędzy na leczenie 5-letniej Milenki.

- Dziś Milenka jako 5-latka jest radosną i cudowną dziewczynką – mówi jej mama – Uczęszcza do przedszkola mimo, że nie siedzi, nie chodzi i nie mówi. My oraz bliskie otoczenie rozumiemy ją doskonale. Niestety przez ciągłe napięcia u Milenki powstały różne zmiany w nóżkach oraz rączkach. Mięśnie przykurczają się, dlatego tak bardzo potrzebny jest jej zabieg fibrotomii zaplanowany na 15 marca 2016 roku. Mamy nadzieję, że dzięki niemu będziemy mogli pionizować Milenkę a stan nóżek nie będzie się pogłębiał. Do tego potrzebne są tez dwie ortezki

To właśnie na ten cel zbierano pieniądze w niedzielę. Do akcji włączyło się wiele osób i instytucji, m.in. stargardzkie morsy, tancerze, piłkarze Błękitnych, a także Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski, który objął przedsięwzięcie patronatem.

Na profilu Facebook organizatorów można przeczytać informację o efektach zbiórki:

- Szanowni Państwo, podczas akcji charytatywnej na hali OSiR, która odbyła się w niedzielę, udało się zebrać kwotę 2702,14 zł + 2000 zł Od Centrum Medycznego Consilius, które zostanie przelane bezpośrednio na konto Milenki! Serdecznie Dziękujemy za Wasze dobre Serca, za okazane wsparcie i gorąco zachęcamy do dalszych licytacji, bo Milenka nadal czeka na pomoc!

Łącznie na leczenie dziewczynki zebrano już ponad 10 tysięcy złotych.


Fot. Tadeusz Surma